Věříme, že žít v souladu s přírodou je přirozená potřeba každého člověka. Úplet, z kterého naše šátky šijeme se vyrábí v České republice z vláken certifikovaného Modalu (TENCEL™). Jde o přírodní materiál z bukového dřeva, který je výjimečně ekologický. Má jemný povrch, hedvábný lesk a zářivé barvy. Je vysoce pevný a mimořádně odolný proti vytáhnutí. Měkký a hebký zůstává i po mnohonásobném praní a neztrácí lesk ani barevnou jasnost. 

ECO - Label

Vlákno TENCEL™ modalu je vyrobeno z čisté bukové celulózy, je tedy 100% přírodní. Celulóza vyráběná v rakouské firmě Lenzing je získávána z domácích lesů, z místních buků. Proces výroby celulózy a vláken je řízen dle principu obnovitelnosti zdrojů. Proto jsou chemikálie a vedlejší produkty vzniklé při výrobě opět dále používány.

Firma Lenzing získala pro materiál značky Modal evropské označení ECO-Label, které znamená že při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady ani chlór a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů.

Česká výroba

Všechny naše produkty vyrábíme na území České republiky a zároveň spolupracujeme s dalšími českými dodavateli. Klademe důraz na kvalitu a minimalizujeme negativní dopady podnikání na společnost i přírodu.

 

Minu šátky jsou certifikované dle Směrnice pro bezpečnost nosičů TNI CEN/ TR 16512, vyhl. MZ ČR 84/2 Sb., MD SZÚ 1/2000. Číslo certifikátu 21-037 kategorie Dětské nosítko - šátek rozsah COV/21/032.